Plataforma em aço inoxidável H315.4.3000.H9
Selected language Português (Brasil)
This image is for reference only.
Código do produto: WP-232-0019
close
Wybierz modele:
Selecionar tudo
Mostre-me
Baixar
Visão geral
Stainless steel platform scale with four sensors
It has been with us for years, and will stay for a long time to come
Inner power
Not just weighing
Work as you like
The power of steel
If you need a dual-range scale, we can make one for you at an extra cost.
Ficha Técnica
Capacidade máxima [máx]
3000
kg
Carga mínima
20
kg
Resolução [d]
1000
g
Unidade de verificação [e]
1
Faixa de tara
Resolução máxima para plataforma não verificada
g
Classe OIML
III
Display
4,3” LCD (retroiluminado)
Comprimento até cabo
3
m
Dimensões até prato de pesagem
mm
Altura da plataforma de pesagem
111
mm
Dimensões da embalagem L x P x A
Plataforma com indicador
200
Peso bruto
240
Classe de proteção
IP 66 / 69 construção, IP 66 / 67 / 69 terminal
Interface de comunicação
RS232, USB
Interfaces opcionais
RS232 ou RS485 ou 4IN/4OUT ou Ethernet ou com saída analógica 4-20 mA
Fonte de alimentação
100 – 240 V AC 50/60 Hz
Fonte de alimentação opcional
bateria interna recarregável
Tempo de operação com baterias
max 7h
Temperatura de operação
°C
Umidade relativa
10% – 85% RH sem condensação
2 anos de garantia
Verificação Additional fee
for verification
CE
Vídeos
Complete Solutions for Mass Measurement in Pharma Industry
Funções
Plus/Minus Control
Plus/Minus Control
Percent Weighing
Percent Weighing
Totalizing
Totalizing
Parts counting
Parts counting
Internal battery
Internal battery
Internal and rechargeable battery of SLA 6 V type (sealed lead acid) enables device operation without connecting the device to the mains (9h operation). The weighing instrument controls battery status and displays a respective pictogram on the screen.